101 година од примирја у Великом рату

Свечаном приредбом у амфитеатру Техничке школе, обележен је Дан примирја у Првом светском рату. Ученици су читали личне исповести великана Великог рата, попут Милунке Савић, Момчила Гаврића и многих других, док је њихово излагање пратила презентација са сликама којима је извршена ретроспектива догађаја из овог рата. Ученици су показали и своје рецитаторске и вокалне способности, одајући почаст палим борцима и подсећајући на страдања српског народа у овом рату. Ове године обележена је 101 година од потписивања примирја 11. новембра 1918. године, када су у железничком вагону у Компијењу силе Антанте потписале примирје са Немачком и тиме окончале Први светски рат. Била је то још једна прилика да ученици покажу да осим знања из струке имају још много талента.

У приредби су учествовали ученици сва четири разреда Техничке школе у сарадњи са професоркама српског језика Браниславом Петровић, Маријом Ђорђевић и професорком историје Милицом Ћирић.

26. новембра 2019.