1. Erasmus+ „Together we build tomorrow“

Prve utiske učenika sa stručnog dela obuke na Kritu u okviru Erasmus+ projekta „Together we build tomorrow“ sumiraju Nadica Krstić (IT) i Mihajlo Nikolić (Mehatronika). Erasmus+ projekat pod nazivom „Together we build tomorrow“ je ušao u fazu mobilnosti. 14-oro đaka sa smera elektrotehničar informacionih tehnologija i smera tehničar mehatronike, zajedno sa dva nastavnika i dvoje pratioca borave na dvonedeljnoj obuci u gradu Heraklionu na grčkom ostrvu Kritu. Naš domaćin je firma Oloklirosi, a predavači iz kompanije Telekom tech, koji su zaduženi za teoretski i praktični deo obuke. Tema obuke je formiranje industrijskih mreža a tokom prva dva dana treninga, naučili smo osnove formiranja računarskih mreža i uradili nekoliko praktičnih radnih zadataka – formiranje LAN mreža sa svičevima, programiranje Arduino kontroleraza kontrolu svetala, svetala i senzora blizine, kao i formiranje Remote access upravljanja Arduino kontrolerima. Trening učenika i nastavnika se obavlja na engleskom jeziku, a kadrove sa obuke možete videti u ovom i narednim video snimcima.