Десето државно такмичење из мултимедија

Извештај о резултатима ученика на Десетом државном такмичењу из мултимедија

На Десетом државном такмичењу из мултимедија које је у недељу 07.04.2019.године одржано у „Висока школа електротехнике и рачунарства“, учествовало је три ученика наше школе. То су ученици одељења IV-1 Никола Благојевић и Андрија Тошић и одељења III-1 Дора Митић.

Такмичење се састојало из два дела: практичног и теоријског дела-теста. Практични део је обухватао израду рекламе за спортске патике различитих светских брендова што је захтевало практично знање више програма за израду мултимедијалног садржаја (Photoshop CS6, Adobe Premiere CS6 Pro, Audacity) и знања везана за видео монтажу. Теоријски део-тест обухватио је проверу знања која се тичу области Мултимедеија. Ученици су заузели следећа места; 11. Никола Благојевић, 13. Андрија Тошић, 39. Дора Митић. У укупном пласману Техничка школа Пирот је заузела 5.место. У ревијалном делу такмичења у конкуренцији филмова школа дели 4.место. Ментор ученицима било је професор стручних предмета Миодраг Мијалковић.