Обележен Међународни дан људских права

Ученици Ђачког парламента Техничке школе Пирот, обележили су Међународни дан људских права 10. 12. 2019. године, прављењем паноа са мотивационим порукама и људским правима.
            Универзална декларација о људским правима усвојена је 1950. године на Генералној скупштини Уједињених нација и тада су по први пут у историји човечанства прокламовани заједнички стандарди људских права које треба да постигну сви народи и све нације света.
            Координатори ове активности биле су Сања Ранчић и Душанка Митић, професорке Грађанског васпитања и професорка Милица Ћирић руководилац Ђачког парламента.
           Циљ ове активности био је да се код ученика пробуди свест о једнакости међу људима, подсећање на то да је сваки појединац вредан и да поштују себе али и друге, јер како гласи први члан поменуте декларације „Сва људска бића рађају се слободна и једнака у достојанству и правима“.