ts1-20

Oblasno takmičenje mašinskih škola Srbije

ts1-20     U organizaciji Ministarstva prosvete i Zajednice mašinskih škola Srbije u petak 20. aprila 2012. godine održano je Oblasno takmičenje mašinskih škola Srbije.
    Domaćin takmičenja bila je Tehnička škola iz Leskovca, a učestvovalo je ukupno 36 učenika iz devet škola Pčinjskog, Jablaničkog, Topličkog, Nišavskog i Pirotskog okruga.
     Takmičenje je sprovodeno u tri discipline: automehaničar, bravar i autolimar.
     Kao i svake godine najviše uspeha ostvarili su učenici Tehničke škole iz Pirota:
– u discilini automehaničar učenik Stamenković Nikola osvojio je prvo, a Andrejević Predrag peto mesto,
– u discilini bravar učenik Nikolić Dušan osvojio je prvo, a Vučić Tomislav treće mesto, i
– u discilini autolimar učenik Jovanović Saša osvojio je drugo, a Spasić Jovan treće mesto.

Pet učenika Tehničke škole iz Pirota osvojili su plasman koji im omogućava učešće na Republičko takmičenje polovinom maja meseca u Kragujevcu.
Uporedo sa tim takmičenjima sprovedeno je eksperimentalno takmičenje za učenike drugog razreda iz predmeta tehničko crtanje i kompjuterska grafika. Najbolje rezultate su postigli učenici Tehničke škole iz Pirota jer je Nina Lukić osvojila prva, a Stefan Veličković drugo mesto.