Регионално такмичење ученичких компанија југоисточне Србије

Такмичење је било сајамског карактера. Наши ученици су уредили штанд и представили нас производ. Ради се о систему за даљинску контролу приступа објектима, односно откључавање и закључавање објеката помоћу РФИД картица уз надзор преко интернета.

Наш други представник, компанија Free energy, се бави производњом соларних панела од рециклираног материјал и панела од флексибилног материјала ( са топлотним коморама) који је отпоран на временске непогоде. Панели омогућавају грејање просторија у прелазним периодима (пролеће и јесен), додатно загревање пластеника раног поврћа , сушење воћа и поврћа, штеде енергију и не загађују животну средину.

Велико је било интересовање за наше штандове али на жалост нисмо изборили пласман за републичко такмичење.